Universal Aliance
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Universal Aliance

Ste na stránkach ogame Universal Aliance. Štatistiku fóra môžte zobraziť kliknutím sem.
 
PříjemPortálHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Vista/XP?

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
CreAtive
Admin
Admin
CreAtive


Po?et p?ísp?vk? : 389
Join date : 30. 07. 07
Age : 31
Location : [3:129:5]BlackEarth

Vista/XP? Empty
PříspěvekPředmět: Vista/XP?   Vista/XP? Icon_minitimeWed Aug 08, 2007 9:40 am

Ahoj, chystam sa kupit novy pc ale nwm aky os mam nainstalovat? oplati sa zhanat Vistu?
Návrat nahoru Goto down
http://ulaportal.niceboards.net
Tobby
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Tobby


Po?et p?ísp?vk? : 95
Join date : 30. 07. 07
Age : 36
Location : [2 : 33 : 5, 4, 3, 2, 1] Omicron Alpha; Omicron Beta; Omicron Gamma; Omicron Delta; Omicron Epsilon

Vista/XP? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vista/XP?   Vista/XP? Icon_minitimeWed Aug 08, 2007 11:51 am

Já sám jsem Vistu nezávazně vyzkoušel, měl jsem originální verzi Ultimate zapůjčenou od nejmenované firmy na testing - testovací sestava byla Athlon 64 4200+ , 2 GB RAM CL 2 Kingston 2x 1GB moduly, 250 GB harddisk Seagate Barracuda 16 MB cache, 7200 rpm, Grafárna Microstar GeForce 9800 GTX.
Tudíž celkem solidní sestava. Následně jsem testoval výkony jak ve hrách, tak v přenosech dat. Windows Vista Ultimate nejenže vykazoval nižší výkon (přibližně 80% na daném hardware oproti Windows XP professional s SP2), navíc délky instalací programů a přenosy dat byly ZNATELNĚ "pomalejší" ve srovnání s Windows XP prof. Mám subjektivní pocit, že systém "inteligentního" precachingu dat do paměti, který má Vista implementován není dotažen a značně zpomaluje práci s paměťovým subsystémem. Nicméně jsem sestavil takové malé srovnání plusů a minusů pro oba testované systémy :

Windows Vista Ultimate :

+ moderně a vkusně vypadající prostředí (jak pro koho)
+ DirectX 10 (diskutabilní plus)
+ lepší práce s hardwarem (do budoucna, až vyjde SP1)
+ automatické stahování ovladačů (velmi příjemné)
+ jiný systém správy a struktury adresářů (pro někoho minus)
+ lepší defaultní firewall než u XPček a lepší síťování
+ boční panel s featurkama a hodinama (pro někoho minus)

- moderní a vkuské rozhraní Aero žere HW - pro mě zbytečnost
- na hry (zatím) neodladěný systém, v průměru pokles o 9 - 10 fps na hru oproti Windows XP
- na některý HW ještě nejsou Vista ovladače
- určitý SW ještě není ve verzi na Vistu (takže zapomeňte na vychytaný programy do XPčka)
- opravdu neodlaďěný systém obecně, i na relativně výkonném systému byl znát propad oproti Windows XP


Windows XP Professional SP2

+ staré dobré XP
+ odladěný
+ stabilní
+ výborná podobora HW
+ výborná podpora SW
+ herní výkon
+ podpora ovladačů
+ sám operační systém si bere málo systémových prostředků (oproti Vistě)

- prostředí není tak "pěkné" jako u Vist
- Visty mají lepší síťování
- Visty mají lepší a komfortnější instalace ovladačů (pouze ovladačů!)
- Visty mají Dx 10, XP pouze 9 (toto je diskutabilní, ale do budoucna se hodí desítka dajrekt)

Subjektivní názor : Jako polo-profesionál volím jasně Windows XP, Visty začnu brát vážně až po vydání servis packů, které opraví ty nejhorší "kixy" a odladí systém.

Snad vám toto pomůže se rozhodnout
Laughing


Naposledy upravil dne Wed Aug 08, 2007 1:38 pm, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.13.ps.xf.cz
Gorkan
Admin
Admin



Po?et p?ísp?vk? : 247
Join date : 30. 07. 07
Location : [2:330:7] a zbytek nepovím :-)

Vista/XP? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vista/XP?   Vista/XP? Icon_minitimeWed Aug 08, 2007 12:54 pm

Vyčerpávající odpověď Very Happy
Návrat nahoru Goto down
LaForge
Těžký stíhač
Těžký stíhač



Po?et p?ísp?vk? : 164
Join date : 30. 07. 07
Age : 40
Location : [2:282:5] - Enduras

Vista/XP? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vista/XP?   Vista/XP? Icon_minitimeWed Aug 08, 2007 1:22 pm

ja to ani necet, ale asi tam napsal že na vistu je ještě čas a nech si starej OS affraid
Návrat nahoru Goto down
Tobby
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Tobby


Po?et p?ísp?vk? : 95
Join date : 30. 07. 07
Age : 36
Location : [2 : 33 : 5, 4, 3, 2, 1] Omicron Alpha; Omicron Beta; Omicron Gamma; Omicron Delta; Omicron Epsilon

Vista/XP? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vista/XP?   Vista/XP? Icon_minitimeWed Aug 08, 2007 1:37 pm

LaForge napsal:
ale asi tam napsal že na vistu je ještě čas a nech si starej OS affraid

Taky se to tak dá říct, ale určitě by se někdo zeptal proč je XPčko lepší, tak jsem uvedl seriózní test, který jsem provedl sám...koneckonců si ho můžete udělat sami, pokud tomu mému nevěříte Wink
Návrat nahoru Goto down
http://www.13.ps.xf.cz
Sponsored content





Vista/XP? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vista/XP?   Vista/XP? Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Vista/XP?
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Universal Aliance :: Public :: Verejný pokec-
Přejdi na: